امضاء تفاهم‏‌نامه همکاری‏‌های مشترک علمی و فرهنگی مرکز میراث ناملموس تهران و شهرداری شیراز

امضاء تفاهم‏‌نامه همکاری‏‌های مشترک علمی و فرهنگی مرکز میراث ناملموس تهران و شهرداری شیراز

مرکز میراث ناملموس تهران برای تحقق هر چه بهتر اهداف فرهنگی خود در سطح منطقه‌‏ی آسیای غربی و میانه، اقدام به امضاء تفاهم‌نامه‏‌ای با شهرداری شیراز نمود.

این تفاهم‌نامه به منظور گسترش همکاری‌های مشترک علمی و فرهنگی بین شهرداری شیراز به نمایندگی دکتر علی‏رضا پاک‏‌فطرت، شهردار محترم شیراز و مرکز میراث ناملموس تهران به نمایندگی دکتر یداله پرمون، رییس مرکز، منعقد شد.

تفاهم‌نامه‏‌ی مذکور با موضوعاتی شامل همکاری در انجام پژوهش، مشارکت در فعالیت های آگاهی‏‌افزایی، ظرفیت‌سازی، شناسایی و ترویج، ارائه‏‌ی خدمات مشاوره‏‌ای، همکاری در برگزاری همایش، میزگرد و کارگاه‏‌های آموزشی، بهره‏‌گیری مشترک از ظرفیت‏‌های علمی و پژوهشی طرفین و… همه با محوریت اقدامات پاسدارانه در موضوع میراث ناملموس فرهنگی در سطح ملی و منطقه‏‌ای به امضا رسید.

طرفین قراداد علاوه بر تشکیل کمیته‏‌ی مشترک همکاری برای هماهنگی بیشتر متعهد گردیدند تا در مدت این تفاهم‌نامه نسبت به تأمین همه‏‌ی امکانات و ایجاد شرایط لازم برای عملی کردن موضوعات مورد تفاهم از هیچ کوششی فروگذار نکند.

در این جلسه علاوه بر دکتر پاک‏‌فطرت، شهردار شیراز و دکتر یداله پرمون، رییس مرکز میراث ناملموس تهران، آقای ثابت، قائم مقام شهردار شیراز، دکتر سبوکی، مشاور شهردار شیراز، دکتر مجتبی گواهی، مدیر دفتر تسهیل‏گری بافت تاریخی‏ فرهنگی شیراز، جناب شهدوست شیرازی، مدیر شهرداری منطقه‏‌ی‏ تاریخی فرهنگی شیراز، آقای مظاهری‏‌زاده، مدیر کل ارتباطات و امور بین‏‌الملل شهرداری شیراز، آقای احمدی شادمهری، معاونت اداری مالی، خانم خانی، کارشناس مسوول مستندنگاری، آقای علی‏رضا توکلی، کارشناس ترویج و آقای فرید طلوع‏‌پارسا کارشناس روابط عمومی مرکز میراث ناملموس تهران و جمعی از اصحاب رسانه، که به دعوت روابط عمومی شهرداری شیراز برای پوشش خبری این رویداد حاضر بودند، حضور داشتند.

لازم به ذکراست که گفتگوهای ابتدایی و زمینه‏‌سازی برای عقد این تفاهم‏‌نامه از ابتدای سال جاری و از مسیر دکتر مجتبی گواهی، مدیر دفتر تسهیل‏گری بافت تاریخی‏‌ فرهنگی شیراز، صورت پذیرفت.

این تفاهم‌نامه در تاریخ ۱۱ شهریور ماه ۱۳۹۵ و در محل شهرداری شیراز برای مدت ۲ سال همکاری مشترک به امضا طرفین رسید.