اولین جلسه‏‌ی هیئت اجرایی مرکز میراث ناملموس تهران

اولین جلسه‏‌ی هیئت اجرایی مرکز میراث ناملموس تهران

اولین جلسه‏‌ی هیئت اجرایی مرکز میراث ناملموس تهران در تاریخ ۲۰ و ۲۱ شهریور ماه سال جاری در ساختمان عمارت کوشک، محل دائمی مرکز میراث ناملموس تهران، و با حضور نمایندگانی از کشورهای قزاقستان و تاجیکستان، رییس دفتر منطقه‏‎ای یونسکو


-خانم استر کیش‏ لاروش-، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی و رییس شورای حکام مرکز -دکتر محمدحسن طالبیان-، رییس مرکز و دبیر شورای حکام -دکتر یداله پرمون-، نماینده‌ای از کمیسیون ملی یونسکو، مشاورین مرکز و جمعی از اعضاء متخصص برگزار خواهد شد.

مرکز میراث ناملموس تهران منطبق با ماده‏‌ی ۸ اساس‏نامه‏‌ی خود و همچنین ماده‏‌ی ۸ توافق‏نامه‏‌ای که دولت جمهوری اسلامی ایران با سازمان یونسکو به امضا رساندند، موظف است که به‏ طور دوره‌ای و بین نشست‏‌های شورای حکام مرکز، دوبار در سال جلسه‏‌ی هیئت اجرایی را برگزار کند.

هدف از برگزاری جلسات این هیئت، نظارت بر اجرای برنامه‌‏ها و اقدامات مرکز وفق برنامه‏‌ی کاری سالانه‏‌ی مصوب شورای حکام است. هیئت اجرایی علاوه‏ بر وظیفه نظارتی خود، نقشی مشورتی در تدوین برنامه‏‌های بلند مدت و میان‏ مدت شورای حکام مرکز و راهبردهای آن هم ایفا می‏کند.