روز بین‌المللی جوان

روز بین‌المللی جوان

همایش جوان ایرانی، صلح جهانی با هدف نقش جوانان ادیان الهی در توسعه­‌ی صلح جهانی، صبح شنبه ۲۴ مرداد ۹۴ به مناسبت روز بین­‌المللی جوان (۲۱ مرداد برابر با ۱۲ آگوست)، در وزارت ورزش و جوانان، با همکاری مرکز میراث ناملموس تهران برگزار شد.

گری لوئیس، نماینده مقیم سازمان ملل‌متحد در ایران گفت: دو‌سوم مردم ایران، بعد از انقلاب ۵۷ به دنیا آمده‌­اند که نسلی باسواد و آگاه به وقایع و رویدادهای جهان هستند.او با اشاره به علاقه‌­مندی مردم ایران به استفاده از فضاهای مجازی گفت: حدود ۳۰ درصد از مردم ایران از اینترنت استفاده می‌­کنند که آمار بسیار بالایی است.

او تصریح کرد: در دنیای امروز، جوانان ایرانی شیفته تکنولوژی هستند و از آن در امور صلح‌­آمیز بهره­‌های فراوانی برده­‌اند، و من باور دارم که این جوانان توانمند ایرانی هستند که اولویت­‌ها و اهداف توسعه‌­ای کشور را به پیش می‌­برند و با جسارت بسیار می‌­توانند از مسیری جدیدی که ایران در آن قدم برداشته، حمایت کنند. او یادآور شد درست است که تحریم‌­ها و فشارهای اقتصادی دردهای بزرگی را به جوانان ایرانی وارد کرده است ولی امید زیادی برای آینده جوان ایرانی وجود داردوی در پایان سخنانش با اشاره به نقل قولی از غلام‌حسین دهقانی سفیر ایران در سازمان ملل‌متحد داشت: «اعتقاد به جوانان باعث شکوفا شدن استعداد­هایشان می­‌‍‌‌‌شود و در نتیجه باعث می­‌شود علاقه­‌های خود را ترویج دهند و در نهایت منجر به حفاظت از اولویت‌­های ایران خواهد شد.

.همچنین نماینده دفتر منطقه­‌ای یونسکو، نیلوفر صادقی پیام ایرینا بوکووا دبیر کل یونسکو را قرائت کرد در ادامه گودرزی وزیر ورزش و جوانان، حجت الاسلام والمسلمین یونسی دستیار ویژه رئیس جمهور، و جمعی از نمایندگان اقلیت‌های مذهبی به سخنرانی در خصوص نقش جوانان پرداختند.

در خاتمه دکتر پرمون رئیس مرکز میراث ناملموس، به نقش جوان در پاسداری از میراث فرهنگی ناملموس پرداخت.

روز بین‌المللی جوان