سومین نشست عادی شورای حکام مرکز میراث ناملموس تهران

سومین نشست عادی شورای حکام مرکز میراث ناملموس تهران

مرکز میراث ناملموس تهران به سیاق سالیانه برآن است تا سومین نشست عادی شورای حکام خود را در تاریخ ۸ و ۹ خرداد در هتل لاله تهران برگزار کند.

این نشست با حضور نمایندگان کشورهای عضو- قزاقستان، قرقیزستان، تاجیکستان، پاکستان، عراق، لبنان، تاجیکستان و…- نماینده سازمان علمی، آموزشی و فرهنگی سازمان ملل- یونسکو- و گروهی از کارشناسان حوزه‏ی میراث فرهنگی ناملموس برگزار می‏شود. ریاست شورای حکام مرکز میراث ناملموس تهران را آقای دکتر محمدحسن طالبیان، معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری، و دبیری این نشست را آقای دکتر یداله پرمون، رییس مرکز میراث ناملموس تهران، به عهده دارند.

دستور کار اعضای شورای حکام در این دوره:

–        اعمال اصلاحاتی بر توافقنامه‏ی تاسیس مرکز،

–         تصویب پروپوزال هیئت اجرایی مرکز،

–        انتخاب اعضای متخصص شورای حکام برای دوره‏ی ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱،  

–        انتخاب دو کشور عضو عضو شورای حکام برای دوره‌ی ۲۰۱۷ تا ۲۰۲۱،

–        ارائه‌ و تصویب گزارش عمل‌کرد مرکز طی سال گذشته،

–        تصویب و رونمایی از نشان دائمی مرکز و تسهیل روال استفاده از نشان کنوانسیون میراث فرهنگی ناملموس در باهم‌آیی با آن در اوراق و فضای مجازی، 

و در صدر همه‌ی برنامه‌ها،

–        بحث و تبادل‌نظر پیرامون دستورکار مرکز و برنامه‌ی فعالیت‌های آن طی سال ۲۰۱۶ میلادی، که به‌واسطه‌ی آن کلیه‌ی فعالیت‌ها مطابق استانداردهای یونسکو تصویب و اجرایی می‌شوند.

در خلال برگزاری این نشست، مرکز میراث ناملموس تهران قصد دارد تا در مراسمی که شامگاه شنبه ۸ خرداد در مجموعه‏ی تاریخی-فرهنگی کاخ گلستان برگزار می‌کند با حضور جناب آقای سلطانی‌فر، مقام عالی معاونت ریاست جمهوری و رییس سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری و همچنین نمایندگان کشورهای عضو و سفرا و نمایندگان کشورهای خارجی مقیم تهران، از نشان دایمی مرکز میراث ناملموس تهران رونمایی کند. این مراسم همراه با اجراهای فرهنگی از ایران و برخی کشورهای عضو، پس از پذیرایی شام به پایان خواهد رسید.