مراسم اهدای جوایز برندگان و افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده‌ی اولین مسابقه‌ی بین‌المللی عکاسی مرکز میراث ناملموس تهران برگزار شد.

مراسم اهدای جوایز برندگان و افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده‌ی اولین مسابقه‌ی بین‌المللی عکاسی مرکز میراث ناملموس تهران برگزار شد.

اولین دوره‌ی مسابقه‌ی بین‌المللی عکاسی مرکز میراث ناملموس تهران با موضوع «میراث فرهنگی ناملموس در بستر طبیعی آن» پس از برگزاری مراسم اهدای جوایز برندگان و آیین افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده رسماً پایان یافت.

در این مراسم که در تاریخ ۲۸ شهریورماه ۱۳۹۶ در سالن استاد شهناز خانه‌ی هنرمندان ایران برگزار شد، دکتر محمدحسن طالبیان،

رئیس شورای حکام مرکز و معاون میراث فرهنگی سازمان میراث فرهنگی، صنایع‌دستی و گردشگری به همراه آقای رجبی‌معمار، مدیرعامل خانه‌ی هنرمندان، نمایندگانی از سفارتخانههای کشورهای خارجی، اعضای هیئت ‌داوران، برندگان و جمعی از علاقه‌مندان و فرهنگ دوستان حاضر بودند.

در ابتدای مراسم فرید طلوع پارسا، در مقام دبیر اجرایی مسابقه، گزارش مشروح برگزاری این رویداد فرهنگی بین‌المللی را به حاضرین ارائه کرد.

پس از گزارش دبیر اجرایی، رضا سجودی، سرپرست مرکز میراث ناملموس تهران و یکی از اعضای هیئت ‌داوران به ایراد سخنرانی پرداخت.

دکتر طالبیان سخنران بعدی مراسم بود. رئیس شورای حکام مرکز ضمن تشکر از برگزاری این رویداد، اشاره‌ای به برگزاری موفق پنجمین نشست هماهنگی سران مقوله‌ی ۲ یونسکو در شیراز کرد و از برگزاری این نشست مهم که با همکاری شهرداری شیراز انجام شد از مدیران و کارکنان مرکز قدردانی کرد.

بیانیه‌ی هیئت‌داوران پس از سخنرانی دکتر طالبیان، توسط یکی از اعضای این هیئت خوانده شد. شایان ذکر است که اعضای هیئت‌داوران مسابقه عبارت بودند از آقایان رضا سجودی، سرپرست مرکز میراث ناملموس تهران، بابک صدیقی و سعید محمودی ازناوه، هر دو از عکاسان و داوران باسابقه‌ی حوزه مردم‌شناسی و میراث فرهنگی.

مراسم اهدای جوایز با معرفی تصویری برندگان انجام شد و در پایان، افتتاح نمایشگاه ۳ روزه‌ی آثار برگزیده‌ی  این رویداد با حضور مهمانان و حاضرین این مراسم به شکل رسمی توسط دکتر طالبیان انجام شد.

در اولین مسابقه‌ی عکاسی بین‌المللی مرکز میراث ناملموس تهران، ۱۵۰ شرکت‌کننده از ۱۲ کشور تعداد ۷۴۵ عکس به دبیرخانه‌ی مسابقه ارسال کردند. هیئت‌ داوران مسابقه، علاوه بر انتخاب ۳ اثر برگزیده و برنده‌ی جایزه‌ی نقدی، ۵ اثر را شایسته‌ی تقدیر شناختند و نهایتاً ۵۳ اثر را برای عرضه در نمایشگاه ۳ روزه‌ی پایانی مسابقه به دبیرخانه معرفی کردند.

مراسم اهدای جوایز برندگان و افتتاح نمایشگاه آثار برگزیده‌ی اولین مسابقه‌ی بین‌المللی عکاسی مرکز میراث ناملموس تهران